Kostka edukacyjna z kieszonkami i klocki konstrukcyjne Morphun

W lutym w oddziale przedszkolnym 4,5-latków odbyły się zajęcia z wykorzystaniem kostki edukacyjnej z kieszonkami i klocków konstrukcyjnych Morphun, zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Na początku dzieci brały udział w zabawie z kostką edukacyjną, której każda z sześciu ścianek jest w innym kolorze. Kostka posłużyła przedszkolakom do nauki i utrwalania nazw kolorów połączonej z aktywnością ruchową. Ta pomoc edukacyjna umożliwia zrównoważony rozwój zdolności ruchowych i umysłowych.W drugiej części zajęć przedszkolaki wcieliły się w role małych inżynierów, budując konstrukcje z klocków Morphun. Aktywność z klockami konstrukcyjnymi była znakomitym połączeniem zabawy i nauki, rozwijającym wyobraźnię i myśl konstrukcyjną małych budowniczych. Maluchy uczyły się pracy w grupie, umiejętności rozwiązywania problemów, rozwijały kreatywność i inteligencję przestrzenną.