Środa, 2024-05-29

Imieniny: Benity, Maksymiliana

„ Wiosna lubi zielone”

27 marca 2015 r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Wiosna lubi zielone”.  Zajęcia otwarte prowadzone były w celu umożliwienia rodzicom obserwacji własnego dziecka w sytuacjach zabawowych i zadaniowych. Rodzice mogli zobaczyć, jak dziecko funkcjonuje w grupie rówieśniczej, radzi sobie z emocjami, skupia uwagę, reaguje na polecenia i pokonuje trudności. Zadaniem zajęć było także inspirowanie rodziców do twórczych zabaw z dzieckiem w domu, aby osiągnęło pełną gotowość szkolną.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania gości i zabawy- powitanki na dobry początek, której zadaniem było wytworzenie miłej i życzliwej atmosfery w grupie.  Dzieci witały się różnymi częściami ciała- dłonie witały się z dłońmi, plecy z plecami, stopy witały się ze stopami, kolana z kolanami, a łokcie z łokciami kolegów. Podczas zabawy twórczej „ Tajemnicze pudełko” dzieci odkryły, do czego służy zielone pudełko umieszczone w sali. Przedszkolaki wyszukiwały zielone przedmioty, rysowały ich kształty w powietrzu, a następnie za pomocą gestów wkładały je do pudełka. Wśród propozycji dzieci znalazły się: liście, trawa, żaba, ogórek, brokuły, sałata, choinka, szpinak, kapusta.  Potem w skupieniu wysłuchały opowiadania Bożeny Formy pt. „Zielona żabka” , z którego wyciągnęły właściwe wnioski i informacje. Zajęcia wzbogaciła znana i lubiana przez wszystkich zabawa ruchowa „Bocian i żaby”. Z siedmiu różnej wielkości kół przedszkolaki wykonały żabkę metodą origami płaskie. Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoje prace i zaśpiewały piosenkę „Marcowe żaby”.