Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

WYCIECZKA KLAS I-III DO PŁOCKA W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”.

17 października 2023r. dzieci z klas I-III odbyły wycieczkę do Płocka w ramach programu „Poznaj Polskę”. Poznały historię i znaczenie najstarszego miasta na Mazowszu. Zwiedziły z przewodnikiem Wzgórze Tumskie- najstarszą część Płocka, w obrębie którego  skupiają się zabytkowe budowle o najwyższych wartościach historycznych, artystycznych i naukowych: bazylika katedralna pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, dawne opactwo benedyktyńskie z reliktami zamku książęcego oraz budynek Muzeum Diecezjalnego tzw. Stare Muzeum. Zwiedziły skryptorium z najstarszymi księgami przepisywanymi przez benedyktynów na skórze. W Muzeum Mazowieckim w Płocku podziwiały zgromadzone eksponaty ze średniowiecznych stanowisk osadniczych i nekropolicznych, w tym m.in. unikatowe ozdoby i przedmioty uzbrojenia, codziennego użytku. Największą radość sprawiły dzieciom zajęcia edukacyjne w ZOO, gdzie miały możliwość bezpośredniego zetknięcia z gekonem, traszką, skarabeuszem czy wężem. Poznały ich budowę i zwyczaje. Wycieczkę zakończył spacer po płockim ZOO.