EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo językowo-kulturowe w Europie i zachęcić do nauki języków obcych. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

W czasie lekcji języka angielskiego w klasach I-VIII i języka rosyjskiego w klasach  VII – VIII uczniowie poznawali różnorodność kulturową i językową Europy. Każda klasa przebrała się adekwatnie do wylosowanego państwa, przygotowała flagi oraz ciekawostki na temat krajów i języków europejskich. Ponadto uczniowie rozwiązywali quizy, oglądali filmy o kulturze innych narodów oraz słuchali powitań i innych zwrotów w różnych językach europejskich.

Było to ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczniów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

M. Marciniak

B. Kurpiewska