OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „GRAMY ZMYSŁAMI”

Uczniowie klasy V oraz klasy Ib wraz z wychowawcami przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Projekt ten objęty został m. in. honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka – pana Mikołaja Pawlaka.

Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u uczniów. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe:

1. Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
  2. Wielozmysłowe postrzeganie świata przez uczniów;
  3. Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
  4. Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
  5. Tworzenie warunków do kształtowania przez uczniów świadomości własnego ciała;
  6. Współpraca nauczycieli i uczniów na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

Projekt będzie realizowany od 01.10.2023r. do 31.05.2024r. W każdym miesiącu uczniowie będą wykonywać jedno zadnie zgodnie z harmonogramem. Pierwszym z nich jest „Sensoryczny tor przeszkód”.

Cele szczegółowe:

1. Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;