SPOTKANIE AUTORSKIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W DĘBINKACH

W naszej szkole od wielu lat realizowane są projekty promujące czytelnictwo. Systematycznie organizujemy spotkania autorskie i 4 października 2023 r. uczestniczyliśmy w jednym z nich.

Z przyjemnością gościliśmy mieszkankę Pułtuska, Panią Zofię Mariannę Wróbel, osobę związaną z historią naszej szkoły i Dębinek, autorkę trzech książek:

• „Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Pułtusku. 1947-1997”,
  • „Wspomnienia i nie tylko (1941-1960). Udrzyn – Wieś w Puszczy Białej. Liceum Pedagogiczne w Pułtusku”,
  • „Wspomnienia i nie tylko… Tom II (1960-1966). Życie i praca wiejskiej nauczycielki w Dębinkach”.

Podczas spotkania Pani Zofia opowiedziała o realnych warunkach, jakie czekały na nią w szkole, do której skierowano ją w latach 60. ubiegłego stulecia i przepracowała w niej sześć lat. Odczytała wybrane fragmenty swojej ostatniej książki. Wspomniała także o sentymentalnej podróży do Dębinek, którą dzięki pomocy rodziny odbyła w bieżącym roku.

Nasze spotkanie autorskie swoją obecnością uświetnili: pan Andrzej Waldemar Kordulewski – Zastępca Burmistrza Nasielska, Pani Hanna Pietrzak – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nasielsku, pani Zdzisława Kozłowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębinkach w latach 1971-1999 i pan Mirosław Kasiak – sołtys wsi Dębinki. Obecni byli także uczniowie P. Zofii, w tym emerytowana nauczycielka naszej szkoły, wychowanka Pani Zofii – pani Marianna Chmiel. Nie zabrakło także emerytowanych nauczycieli, mieszkańców Dębinek i okolicznych miejscowości.

Książki cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników spotkania. Wszyscy mieli możliwość uzyskania autografu od autorki.