NARODOWE CZYTANIE 2023

21 września 2023 r. cała społeczność szkolna spotkała się podczas 12. odsłony Narodowego Czytania, przy lekturze powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Naszą uroczystość swoją obecnością uświetnili p. Andrzej Waldemar Kordulewski – Zastępca Burmistrza Nasielska i p. Hanna Pietrzak – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nasielsku, którzy razem z p. Grażyną Menich-Masanowską – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach oraz uczniami starszych klas odczytali fragmenty nawiązujące do bardzo trudnych dla Polaków czasów Powstania Styczniowego.

Uczniowie kl. IV, VI, VII i VIII wprowadzili nas w odpowiedni klimat i zaprezentowali piosenki, kojarzące nam się z powieścią: „Ty pójdziesz górą” i „Jak to na wojence ładnie”.

Na zakończenie obejrzeliśmy fragmenty ekranizacji telewizyjnej wersji utworu. To była wspaniała uczta dla ducha, którą przygotowały panie Emilia Kwiatkowska, Agata Tetkowska i Anna Drwęcka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.