PIERWSZE ZAJĘCIA Z DRUKARKĄ 3D

Dnia 05.10.2022 roku w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia z drukarką 3D. Jest to jeden ze sprzętów, które szkoła otrzymała w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Dzieci z klasy IV podczas lekcji informatyki zostały zapoznane ze specyfiką drukowania trójwymiarowego. Drukarka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy z uwagą podziwiali proces druku 3D, jednocześnie uważnie słuchając na temat budowy i mechanizmu działania tego wyjątkowego sprzętu. Podczas lekcji została wydrukowana kostka do gry w kształcie sześcianu.