Udział w uroczystościach 99. rocznicy "Bitwy nad Wkrą" w Borkowie

Dnia 17 sierpnia 2019r. w Borkowie odbyły się uroczystości upamiętniające 99 Rocznicę Bitwy nad Wkrą. Obchody rozpoczęły się mszą polową, którą poprowadzili ksiądz kapitan Krzysztof Ziobro oraz ksiądz Ryszard Kolczyński. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Torunia pod batutą kapelmistrza - starszego chorążego sztabowego Andrzeja Bogusza. W uroczystości patriotyczno-religijnej wzięli udział przedstawiciele władz państwowych oraz wojska a także licznie przybili mieszkańcy gminy Nasielsk i gmin sąsiadujących.  Po przemówieniach odbyła się salwa honorowa, a także Apel Poległych prowadzony przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia i Orkiestrę Wojskowa z Torunia, oraz złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Bitwy nad Wkrą. Naszą szkołę reprezentowali:  Pani Dyrektor Grażyna Menich- Masanowska, nauczyciele - Małgorzata Łuczyńska i Agata Tetkowska oraz uczniowie: Karolina Masanowska i Alicja Kraśniewicz. Na zakończenie uroczystości odbyła się inscenizacja historyczna nawiązująca do wydarzeń z czasów wojny polsko- bolszewickiej w 1920r.