Spotkanie z policjantem

2 październia 2014 r. odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, które dotyczyło zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń istniejących w środowisku oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Na początku pan policjant wygłosił pogadankę w klasach IV-VI, a następnie spotkał się z uczniami klas 0-III.

Jednym z najważniejszych tematów były zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaproszony gość zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni oraz kontaktów z nieznajomymi. Następnie omówił zagrożenia wynikającego z korzystania z Internetu, poruszył też kwestię odpowiedzialności karnej dla nieletnich. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.