ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE 0C

W poniedziałek 25 marca 2024 r. w  grupie przedszkolnej dzieci 3 i 4 -letnich odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat Świąt Wielkanocnych.

Na początku uczestnicy zaśpiewali wspólnie piosenkę ,,Zajączek wielkanocny”, która wprowadziła ich w tematykę zbliżających się świąt. Po tym występie dzieci wzięły udział w zabawie pt. „Magiczna torba”. Przedszkolaki kolejno wyjmowały ukryte tam przedmioty, nazywały je i wybierały te związane ze świętami. Następnie uczestniczyły w zainicjonowanej przez wychowawcę rozmowie  o zwyczajach , tradycjach, a także potrawach wielkanocnych, które goszczą na stołach w ich rodzinnych domach. Wielką radość sprawiło dzieciom  ozdabianie  jajeczek,  sianie rzeżuchy i przygotowanie koszyczka wielkanocnego.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, a uśmiechnięte buzie przedszkolaków były tego najlepszym dowodem.