PROJEKT CZYTELNICZY W KLASIE V

Klasa V wzięła udział w projekcie czytelniczym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 6 lutego uczniowie wypożyczyli książkę pt. „Fajna Ferajna. Po prostu być sobą. Tom I” autorstwa Katarzyny Keller. Następnie czytali fragmenty   na głos, zagłębiając się w morałach, które niesie ze sobą ta pozycja. To pełna humoru i wyjątkowo ciepła książka o przygodach dwójki przyjaciół ze szkolnej ławy oraz ich sukcesach, porażkach, wzlotach i upadkach. Mimo, że nie są szkolnymi gwiazdami znają swoją wartość i potrafią udowodnić, że zawsze mogą na siebie liczyć.

Książka wniosła wiele do naszej klasowej rodziny, wzmocniła więzi, przedstawiła jak należy wspierać się w grupie i czym jest prawdziwa przyjaźń. Ponadto ma bardzo ważne przesłanie, wszak jak mówi Basia, jedna z bohaterek: „Najfajniejsze w odstawieniu od reszty jest to, że absolutnie nikt nie oczekuje, że będziesz taki, jak reszta. I wtedy możesz być po prostu sobą”.

7 lutego uczniowie w grupach tworzyli plakaty z głównymi bohaterami książki, ukazując przyjaźń, koleżeństwo oraz to jak ważne jest, aby być PO PROSTU SOBĄ.