MÓWIĄCY ROBOT EDUKACYJNY SUPER DOC

W styczniu 2024 r. w oddziale przedszkolnym 4 i 5-latków odbyły się zajęcia z wykorzystaniem mówiącego robota edukacyjnego Super DOC, zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci brały udział w zabawie z robotem Super Doc, który w kreatywny i zabawny sposób wprowadził je w podstawy programowania, w świat Robotyki Edukacyjnej. Przedszkolaki samodzielnie programowały robota, który musiał dojść do określonego celu. Zabawka poruszała się dynamicznie oraz miała przyjazny głos. Maluchy trenowały logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, ćwicząc liczenie i decydując, jak ma się przemieszczać, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszach. Wystarczyło nacisnąć przyciski na głowie DOCA, aby zapamiętał sekwencję działań, które ma wykonać.

Ten pierwszy kontakt z prawdziwym programowaniem jest niezwykle zabawny i skuteczny, dzięki wielu sposobom gry i poziomom o rosnącym stopniu trudności. Nowy model robota pomaga rozwijać u dzieci umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, pobudzając ich wyobraźnię i kreatywność.

Zajęcia były tak ciekawe i wartościowe, że w przyszłości planujemy serię kolejnych spotkań z robotem Super Doc.