„LOLEK. OPOWIADANIA O DZIECIŃSTWIE KAROLAWOJTYŁY”- PROJEKT CZYTELNICZY

„Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły”. Klasa III w grudniu  wybrała się do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznała się z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach projektu. Dzieci zainteresowały się pozycją „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły”. Na podstawie książki rozmawiały o dzieciństwie Lolka i poszukiwały zaczątku świętości Patrona szkoły. Uczniowie wykonali pracę plastyczną o małym Lolku inspirowaną przeczytaną lekturą. Dodatkowo na zajęciach informatycznych wykonali puchar długopisami 3D dla najlepszego sportowca. Uczestniczyli również w „Turnieju o Puchar Lolka” dla klas trzecich. Dzięki lekturze uczniowie poznali pasje i zainteresowania małego Lolka oraz mieli możliwość rozwijać własne zainteresowania czytelnicze.