„POMAGAJ INNYM”. PROJEKT CZYTELNICZY W KLASIE IV

W styczniu uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie czytelniczym „Pomagaj innym”.  Każdy z nas ma w sobie potencjał do czynienia dobra. Jak zamienić chęci w działanie? Jak pomagać innym? Uczniowie pracując w zespołach mieli okazję rozwinąć swoją empatię oraz wrażliwość społeczną. Dowiedzieli się czym jest wolontariat oraz co można zyskać pomagając innym. W ramach projektu uczennice odwiedziły uczniów z oddziału przedszkolnego Oa. Podczas wizyty przeczytały przedszkolakom opowiadanie pt. „Dziecięce uczucia. Naucz się pomagać innym”, które było wstępem dla nauczyciela do przeprowadzenia rozmów z najmłodszymi o potrzebie  niesienia pomocy kolegom, koleżankom, osobom nam najbliższym i nie tylko.

Uczennice wzięły  także udział w zorganizowanej na terenie szkoły zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.