„POZNAJEMY ŚWIAT KSIĄŻEK”- GRUPA 0A

5 stycznia 2024 roku, w grupie 0a oddziału przedszkolnego odbyły się zajęcia biblioteczne  „Poznajemy świat książek”. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o historii powstania książki oraz poznały jej różne formy od tradycyjnej papierowej do cyfrowej – ebooki i audiobooki. Następnie odwiedziły bibliotekę szkolną gdzie dowiedziały się jak korzystać z jej zasobów i jak należy dbać o książki. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się bogatą ofertą książek, o pięknej szacie graficznej, przeznaczonych dla młodych czytelników. Dzieci wspólnie oglądały i omawiały ilustracje książek, które wzbudziły ich zainteresowanie. Z wysłuchanego fragmentu dowiedziały się dlaczego jeże mają kolce, a bobry budują domy pod wodą. Na zakończenie sześciolatki wymyślały w grupach fabuły własnych książek i projektowały ich okładki. Prace zostały wyeksponowane na tablicy w sali przedszkolnej.