RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

10 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0B wysłuchały  opowieści pt.: „W przedszkolu jest fajnie” autorstwa Anny Korycińskiej. Historię przeczytała mama jednej z dziewczynek z naszej grupy – Justyna Rączka. Przedszkolaki z wielkim przejęciem słuchały całego opisu dnia w przedszkolu - począwszy od drogi z domu, po kolejne chwile spędzone w tym miejscu. Po wysłuchaniu lektury omówiliśmy jej treść, dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami i odczuciami. Maluchy żywo reagowały na opisy przygód bohaterów. Razem z nimi przeżywały radości i smutki. Zachwycały ich przepiękne, kolorowe ilustracje. Lektura przybliżyła dzieciom świat przedszkola i przedstawiła go jako miejsce bezpieczne i przyjemne dla młodego człowieka. Podsumowaniem spotkania było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej bohaterów.

Czytanie książki było kolejnym elementem akcji upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci oraz wspaniałą okazją do rozwijania współpracy z rodzicami.