GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASIELSKU

11 listopada br. członkowie Pocztu Sztandarowego, w skład którego weszli uczniowie kl. VIII: Michał Witkowski, Paulina Kozłowska, Alicja Rutkowska, Kinga Siwek oraz kl. VII: Mikołaj Kobuszewski i Agata Witkowska wraz z opiekunami: p. Anetą Kicką i Anną Drwęcką uczestniczyli w gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 637. rocznicy nadania praw miejskich dla Nasielska.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, wystąpieniu Burmistrza Nasielska oraz wspólnej modlitwie, delegacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach złożyła kwiaty oraz znicze na Grobie Żołnierzy Poległych za Wolność Ojczyzny. Następnie wszyscy wzięli udział w Przemarszu Niepodległości do kościoła parafialnego i uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny i Gminy Nasielsk.