Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

ŚWIĘTO SZKOŁY

„Nauczcie się kochać to,

co prawdziwe, dobre i piękne”.

Jan Paweł II

24 października 2023 r. obchodziliśmy XVII rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. W bieżącym roku Święto Szkoły było okazją do odsłonięcia i poświęcenia pomnika Patrona, tablicy upamiętniającej to wydarzenie oraz otwarcia nowych pomieszczeń, dwóch gabinetów specjalistycznych, powstałych po adaptacji poddasza.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu wszyscy uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, po której Pani Dyrektor Grażyna Menich-Masanowska serdecznie powitała przybyłych gości i całą społeczność szkolną. Następnie przybliżyła zgromadzonym historię pomnika świętego Jana Pawła II, który decyzją władz samorządowych został przeniesiony ze skweru miejskiego do naszej placówki, jako miejsca godnego, gdzie w codziennej pracy wdraża się wartości i ideały wielkiego Papieża – Polaka. Aby upamiętnić to wydarzenie Pan Mariusz Kaczmarek – właściciel Zakładu Kamieniarskiego „Granix” w Miękoszynku wykonał tablicę pamiątkową i umocował ją na budynku szkoły.

Cała społeczność szkolna jest przekonana, że pomnik postawiony został we właściwym miejscu, o czym przekonuje nas niezwykłe wydarzenie, do jakiego doszło podczas prac montażowych. Pracownicy dokonujący wykopu wydobyli z ziemi stalowy wizerunek Matki Bożej. Byli tym faktem bardzo zdziwieni i poruszeni. Po dokonaniu renowacji wizerunek Maryi został zawieszony przy tablicy pamiątkowej na korytarzu głównym szkoły.

Odsłonięcia pomnika świętego Jana Pawła II i tablicy pamiątkowej oraz przecięcia wstęgi w dwóch nowych gabinetach, terapeutycznym i psychologa dokonali: Pan Bogdan Ruszkowski – Burmistrz Nasielska, Pan Radosław Kasiak – Członek Zarządu Powiatu Nowodworskiego, kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Programów Strukturalnych Urzędu Miejskiego w Nasielsku, Pan Jerzy Lubieniecki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nasielsku, Pan Andrzej Waldemar Kordulewski – Zastępca Burmistrza Nasielska, Pan Dariusz Kordowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nasielsku, ks. dr Ryszard Kolczyński – Proboszcz Parafii pw. świętego Rocha w Cieksynie oraz Pani Paulina Witkowska – przedstawicielka Rady Rodziców i Paulina Kozłowska – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także delegacji z Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku, Pana Mirosława Kasiaka – sołtysa wsi Dębinki oraz emerytowanych i byłych pracowników naszej szkoły, mieszkańców Dębinek i okolicznych miejscowości.

Wszyscy obejrzeli program słowno-muzyczny „Droga do świętości” oraz prezentację o działaniach podejmowanych w naszej szkole w ostatnim roku szkolnym. Zwieńczeniem uroczystości były przemówienia dyrektora i zaproszonych gości oraz dokonanie wpisów do księgi pamiątkowej.